KOMUNIKATY
POSZUKIWANIA W TAMIE
piątek, 21 października 2022 13:28

poszukiwania tamaCzęsto zdarza się że działania poszukiwawcze jednostek WOPR są skorelowane z działaniami poszukiwawczymi na lądzie. Szczególnie na plażach nadmorskich ale i na śródlądowych obszarach wodnych zdarzają się sytuacje, że służby ratunkowe nie maja dokładnej wiedzy w jakim rejonie czy obszarze może przebywać zaginiona osoba. 
W dniach 20-21 października na jeziorze Rajgrodzkim, na bazie Centralnego Ośrodka Szkolenia WOPR w Tamie, Białostockie WOPR zorganizowało ćwiczenia z zakresu współpracy WOPR, Policji i PSP w poszukiwaniach osób wokół jeziora w połączeniu z działaniami na obszarach wodnych i w toni. 
Grupy nurkowe PSP pod wodą, WOPR na powierzchni jeziora oraz Policja (z wykorzystaniem psów tropiących) na lądzie przez dwa dni z wykorzystaniem cyfrowych technik poszukiwania realizowały scenariusze ćwiczeń

 
ROZWAŻANIA NAUKOWE
środa, 19 października 2022 08:56

rozważania naukoweW Akademii Wojsk Lądowych im. Gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu odbyła się w dniach 29-30 września VIII edycja konferencji naukowej „Systemy ratownicze a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe”, w której wzięli udział przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Celem konferencji organizowanych corocznie w AWL jest wymiana doświadczeń oraz analiza współczesnych zagrożeń związanych między innymi z medycyną ratunkową i ratownictwem specjalistycznym mających wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie.
W czasie trwania konferencji, a także podczas rozmów w kuluarach, w rozmowach z prezesem WOPR oraz z Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego, dr Beatą Zysiak - Christ, Instruktor WOPR nr 1006 i pracownikiem AWL padły pytania o możliwość reaktywacji naukowej działalności w WOPR na wzór Rady Naukowej WOPR, która od kilku lat nie funkcjonuje. W tak trudnych czasach, buduje chęć działania i idea pracy zarówno w ramach WOPR jak i dzięki WOPR na arenie międzynarodowej również w obszarze badań naukowych nad bezpieczeństwem, ratownictwem i profilaktyką utonięć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 201

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3