KOMUNIKATY
LOKALNIE CZY GLOBALNIE – WEBINAR
poniedziałek, 24 lipca 2023 16:06

go blue logs 3Już jutro, 25 lipca w Światowym Dniu Zapobiegania Utonięciom w godzinach 10:00 – 12:00 organizacje i instytucje działające w ruchu „GoBluePoland zapraszają wszystkich na Webinar gdzie rozmawiać będziemy o:

-ratownictwie – przyszłość to systemy alarmowe i nowe technologie: tak czy nie?
-profilaktyce – powszechna edukacja pływacka w szkole: tak czy nie?
-pierwszej pomocy – włączenie elementów ratownictwa do nauki pływania: tak czy nie?
-analizie utonięć – czy statystyka (jaka) pomoże w opracowaniu programów zapobiegania utonięciom: tak czy nie?

Chcemy poprzez otwarcie i wielogłosowo mówić o problemie utonięć. Nie zamiatać pod dywan, nie szukać winnych, ale wskazać miejsca, gdzie są braki lub gdzie popełniane są błędy i znaleźć sposoby na ich naprawę. A może na zupełnie nowe pomysły?

Zapraszamy: Webinar: 25 lipca 2023 roku godz. 10:00

 

WEBINAR ZAPROSZENIE

 

 
BO MYŚLĄCY NIE UTONIE
poniedziałek, 10 lipca 2023 14:35

czarny punkt wodny logsWoda jest wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Niekiedy jednak chęć rekreacji, uprawiania sportów wodnych czy wypoczynku nad wodą przesłania zagrożenia jakie niesie ze sobą ten żywioł.
Czarne Punkty Wodne przypominają, że woda może jednak być niebezpieczna, że należy mieć do niej szacunek, a brak tego szacunku będzie bezwzględnie egzekwowany.
Ile osób uniknęło śmierci w wodzie dzięki Czarnym Punktom Wodnym tego się nie dowiemy. Ale jeżeli nawet jedna osoba, na skutek zobaczenia jednej z kilkuset tablic w Polsce zastanowiła się, że jej umiejętności pływackie nie są zbyt duże, i że z jakiegoś powodu tę tablicę ktoś w tym miejscu postawił, i uda się w inne miejsce, strzeżone lub - co jest marzeniem WOPR - rozpocznie naukę pływania albo doskonalenia swoich umiejętności - to akcja Czarny Punkt Wodny zdaje egzamin.
Czarne Punkty Wodne nie mają na celu straszenia, nie mają zniechęcać. One zmuszają do myślenia. Bo myślący nie utonie 
Profilaktyka związana z Czarnymi Punktami Wodnymi doskonale wpisuje się w akcję GoBlue Poland jaka pod patronatem WOPR i International Life Saving Federation (ILS) jest realizacją rezolucji ONZ i WHO w zakresie zmniejszenia liczby utonięć. 25 lipca jako Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom (World Drowning Prevention Day) jest kulminacyjnym dniem tej akcji, gdzie organizacje skupione wokół GoBlue Poland zwracają uwagę wszystkich środowisk na ten problem. Każdy może utonąć - nikt nie musi.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 224

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3