wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
ZATOKA GDAŃSKA CHALLENGE
piątek, 26 stycznia 2024 10:24

gdynia hel - logsNie tylko WOPR-owcy znad morza podejmują wyzwania morskie. Daniel Kunce z Oddziału Miejsko – Powiatowego WOPR w Ostrowie Wielkopolskim, namówił Julię Frączek, Tomasza Kuziemskiego i Marcina Hoję, na co dzień razem pracujących jako ratownicy wodni na pływalni Quarium OSiR Kępno, do pokonania Zatoki Gdańskiej, czyli wspólnego przepłynięcia z Gdyni (plaża przy Babich Dołach) do „Krańca Polski” czyli na sam czubek Półwyspu Helskiego. Odległość w prostej linii blisko 18 km ma być pokonana przez ratowników nie w formie sztafety, lecz wspólnie, zespołem, gdzie każdy z nich pokonuje cały dystans.
Wyzwanie swoim terminem (w zależności od „okienka pogodowego” 20 – 27 lipca 2024) wpisuje się we World Drowning Prevention Day, który cały świat obchodzi 25 lipca.
Od strony organizacyjnej i logistycznej przeprawę koordynuje Aleksandra Bednarek, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pływania na Wodach Otwartych (ang. POWSA), która jako pierwsza Polka sięgnęła po Triple Crown of Open Water Swimming: w 2018 pokonała Kanał Catalina (USA), 2019 opłynęła Manhattan, a w 2021 przepłynęła Kanał La Manche – więc wie jak to się robi.
Nowe wyzwanie, inne warunki niż zwykle, ale i promocja pływania, wspólnej pracy ratowników i działania w zespole to cele Daniela, Julii, Tomasza i Marcina – w niedługim czasie więcej informacji o śmiałkach.
Chętnych do wsparcia wydarzenia zapraszamy na Facebook. WOPR objęło patronatem niniejsze przedsięwzięcie i będzie je rekomendować jako ważny punkt obchodów WDPD 2024.

 

 
AURA JESZCZE SPRZYJA NA „LODOWE”
wtorek, 23 stycznia 2024 12:16

szk lod logsJeszcze ostatki zimy (a może wróci) i możliwości uzyskania kwalifikacji CSS WOPR z zakresu ratownictwa na akwenach pokrytych lodem – niezbędnych dla kandydatów SRW i osób jakie ukończyły szkolenie w Tamie warunkowo (6 z nich kwalifikacje lodowe już uzyskało – brawo!). W chwili obecnej są to najlepsze warunki do szkolenia „B” i szkoleń specjalistycznych na posiadanym przez jednostki sprzęcie, niemniej jednak odbyły się z sukcesem dwa szkolenia poziom „A” (mazowieckie i opolskie), a planowane są dwa kolejne w dniach 27-28 stycznia (w Chełmie Śląskim – zapisy) i 9-10 lutego (w Kruszwicy – zapisy wkrótce).
Zapraszamy odważnych.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 248

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3