wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
WARTO PRZECZYTAĆ „RATOWNICTWO SPECJALISTYCZNE” – CZĘŚĆ II
środa, 03 stycznia 2024 15:31

wyb zaga z rat spec c2 logsUkazała się druga część monografii „Wybrane zagadnienia z ratownictwa specjalistycznego” (część pierwsza do osiągnięcia tutaj), której przewodnim tematem jest ratownictwo w okresie zimowym, a więc górskie i lodowe. Napisana wspólnie przez Grzegorza Koniecznego i Iwonę Tabaczek-Bejster – Instruktorów WOPR oraz zaproszonych trzech ratowników GOPR – również instruktorów w swoich specjalnościach.
Opracowanie w zakresie ratownictwa na akwenach pokrytych lodem porusza tematy począwszy od struktury lodu na różnego rodzaju zbiornikach, poprzez ewidencje podstawowego sprzętu stosowanego w ratownictwie lodowym, gdzie autorzy pokazują od (dla niektórych) historycznych „kołowrotów” i pierwszych ‘węgorzy” jednak stosowanych jeszcze w jednostkach WOPR poprzez wciąż unowocześniany RSKTM, poduszkowiec, a kończą na zasadach samoratownictwa i technik ratowniczych. Książka warta polecenia szczególnie dla WOPR-owskich „bibliotekarzy” jako jedna z niewielu pozycji z tego obszaru.
Monografię recenzował prof. Arkadiusz Stanula – Instruktor Wykładowca WOPR. Pozycja wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

 

 

BN 2023

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 248

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3