KOMUNIKATY
TAMA 2023
czwartek, 01 czerwca 2023 16:35

tama 2023 logsTegoroczne kursy w Tamie na stopnie SRW, IWOPR odbędą się w terminie 2-10 września 2023 roku. Ponieważ w sezonie zimowym 2022-2023 nie odbyło się Centralne Szkolenie Specjalistyczne WOPR z zakresu ratownictwa na obszarach pokrytych lodem, Komisja szkoleniowa ponownie dopuszcza, aby zostało ono uzupełnione w latach kolejnych przez uczestników tegorocznych szkoleń.
Kolejnym warunkiem uczestnictwa w kursie SRW jest zaliczenie CSS WOPR z zakresu ratownictwa na wodach szybkopłynących i powodziowych. Tu żadna aura nie przeszkadza w realizacji szkolenia więc jest ono dla kandydatów na SRW obowiązkowe.
W sytuacji nieposiadania wymaganych CSS WOPR z przyczyn obiektywnych Komisja szkoleniowa może rozpatrzyć indywidualne wnioski kandydatów o przesunięcie ich zaliczenia. Wnioski należy złożyć niezwłocznie wraz z uzasadnieniem niemożliwości uczestnictwa w szkoleniu.
Również w tym roku uczestnicy szkolenia w ramach kursu ukończą teoretyczną część szkolenia CSS WOPR Sędzia zawodów WOPR. Podczas kursu prezentowane będą również nowinki sprzętowe.
Część szkoleń teoretycznych oraz materiałów szkoleniowych zostanie kandydatom przekazana w formie elektronicznej do zapoznania się z nimi.
Szczegóły i dokumentacja tutaj.

 

 
WALNE ZGROMADZENIE WHO W SPRAWIE ZAPOBIEGANIA UTONIĘCIOM
czwartek, 01 czerwca 2023 14:30

wha logs29 maja 2023 r. w Genewie, 76. Walne Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHA) przyjęło swoją pierwszą w historii rezolucję w sprawie zapobiegania utonięciu - „Przyspieszenie działań na rzecz globalnego zapobiegania utonięciu” (tekst oryginalny).
Każdego roku w wyniku utonięcia umiera blisko ćwierć miliona osób. Najwyższe wskaźniki na świecie występują wśród dzieci w wieku 1–4 lat, a następnie dzieci w wieku 5–9 lat, szczególnie w społeczeństwach znajdujących się w najbardziej niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.
W celu zmniejszenia ryzyka utonięcia WHA wzywa państwa członkowskie do opracowania i wdrożenia programów, zapewnienia planowania w wielu sektorach oraz promowanie zapobiegania utonięciu poprzez zaangażowanie społeczności, budowanie potencjału i współpracę międzynarodową. WHA zwróciło się do rządów i ich partnerów o przyspieszenie działań na rzecz zapobiegania utonięciu do 2029 r.
WHO przygotuje raport o stanie zapobiegania utopieniom, a wszystkie 194 państwa członkowskie zostaną zaproszone do udziału w tej ocenie. Raport ma na celu dostarczenie informacji, które pomogą wdrożyć tanie i skuteczne działania zapobiegające utonięciu, zalecane przez WHO.

 

 

Rezolucja „Przyspieszenie działań na rzecz globalnego zapobiegania utonięciu (tłumaczenie)

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 224

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3