wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
SZKOLENIA LODOWE RUSZAJĄ
środa, 06 grudnia 2023 08:40

kostki loduZ uwagi na niskie temperatury jednostki WOPR organizują Centralne Szkolenia Specjalistyczne WOPR z zakresu ratownictwa na akwenach pokrytych lodem. Poziom „A” – czyli dla początkujących zapoznanie ze środowiskiem wodnym oraz podstawowymi technikami ratowniczymi oraz poziom „B” – zaawansowane techniki ratownicze na niestabilnym lodzie z wykorzystaniem sprzętu.
Pierwsze szkolenie już w najbliższy weekend w Warszawie (zgłoszenia tutaj), a kolejne planowane są w Kruszwicy w województwie kujawsko-pomorskim oraz w Turawie w województwie opolskim. Linki do zgłoszeń niebawem.
Przypominamy, że tzw. „lodowe” CSS WOPR na poziomie co najmniej „A” jest wymagane od kandydatów na szkolenia w Tamie oraz od absolwentów, którzy warunkowo (z uwagi na ostatnie ciepłe zimy) zostali dopuszczeni do szkoleń centralnych SRW.
Na wszystkie szkolenia zapraszamy również (a może i przede wszystkim) kandydatów na Instruktorów CSS WOPR z zakresu ratownictwa lodowego. Przypominamy, że co najmniej dwie pozytywne asystentury na wszystkich poziomach szkolenia oraz pozytywnie zaliczony egzamin pozwalają samodzielnie prowadzić rekomendowane przez WOPR szkolenia w swoich jednostkach.

 

 
NADANIE SZTANDARU W OPOLSKIM WOPR
wtorek, 05 grudnia 2023 07:31

opole 04.12.2023W dniu 2 grudnia podczas gali z okazji 50-lecia WOPR na Opolszczyźnie na pięknej sali balowej w Kędzierzynie – Koźlu został nadany sztandar jednostce wojewódzkiej - WOPR Województwa Opolskiego. Akt nadania sztandaru odczytał Prezes WOPR Paweł Błasiak, fundatorzy dokonali symbolicznego wbicia gwoździ w jego drzewce, a przekazania sztandaru na ręce Prezesa WOPR Województwa Opolskiego Zbigniewa Szorca dokonał Wicemarszałek Województwa Opolskiego Pan Zbigniew Kubalańca.
Sztandar został przekazany na ręce pocztu sztandarowego, w którym sztandarowym był Kol. Ryszard Tatarczuk, najstarszy etatowo pracujący ratownik na Opolszczyźnie, a nie wiadomo czy nie w kraju, a asystowali przedstawiciele najmłodszego pokolenia ratowników, zasłużeni zawodnicy MUKS – WOPR Kędzierzyn - Koźle Kol. Zofia Rapiejko i Maksymilian Topolnicki.
W obecności sztandaru nadane zostały honorowe medale i odznaczenia samorządowcom, przedstawicielom zaprzyjaźnionym służb, instytucji i organizacji, po czym, po wyprowadzeniu sztandaru w jego honorowe miejsce, rozpoczęła się przyjacielska biesiada.    

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 248

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3