wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
ZNÓW SIĘ ZBLIŻA „KRUCHA WYOBRAŹNIA”
poniedziałek, 04 grudnia 2023 15:46

krucha 04 12 2023Przyszła zima i na akwenach utworzył się lód. Wydaje się gruby, a czasem jest gruby i ratownicy po nim chodzą. Ratownicy. Z odpowiednim przeszkoleniem, zabezpieczeniem i znajomością zasad zachowania się w razie wypadku.
Wody w Polsce to w dużej mierze cieki. Niejednokrotnie ze zrzutem wody z miast lub zakładów przemysłowych. Nie dość, że woda w nich płynie to jeszcze jest – jak na tą porę roku – ciepła. Oznacza to nic innego, jak po prostu to, że pod pokrywą lodową, która może wydawać się stabilna i twarda, znajdują się ciepłe strugi wodne powodujące zmniejszenie grubości i struktury lodu. Rzeka meandruje i jeżeli nie znajdzie drogi w swoim korycie poszuka jej obok, tam, gdzie latem było spokojnie, a teraz pod lodem? Kto wie.
WOPR ostrzega i informuje. Każdy, KAŻDY LÓD NALEŻY UWAŻAĆ ZA KRUCHY i nie dający 100-procentowej pewności trwałości. W większości wypadków ofiara wpada pod lód i nie jest w stanie spod niego wyjść. Co zrobić, aby poszkodowany nie wpadł pod lód i doczekał przyjazdu ratowników. Szkolić się. Edukacja wodna to nie tylko basen, karta pływacka i żeglowanie. To również myślenie o zagrożeniach i umiejętność radzenia sobie w nagłych sytuacjach. Przypominamy o tym od lat. „Krucha wyobraźnia”

 

 
I PUCHAR POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM
poniedziałek, 04 grudnia 2023 08:58

Puchar pl 04 12 2023W dniach 25 – 26 listopada 2023r, w Zabrzu na pływalni Aquarius Kopernik odbyły się, organizowane po raz pierwszy, zawody Pucharu Polski w Ratownictwie Wodnym. Pod nieobecność męskiej reprezentacji, która walczyła o kwalifikacje do TWG 2025 w Warendorfie, ta nowa formuła konkurencji przyciągnęła sporo młodzieży – bo to między innymi dla nich powstają nowe, dynamiczne konkurencje na krótkim basenie. Można by rzec „Puchar Sprintu” lub przedsmak zmagań na pełnych dystansach.
Ponieważ monotonia idzie tuż przed zniechęceniem i rezygnacją, Komisja ds. Sportu WOPR i Oddział Śląskiego WOPR w Zabrzu otworzyła nowy obszar zmagań dla ratowników. Szybkie, 50- metrowe i zarazem widowiskowe konkurencje mogą być alternatywą i zachęceniem młodych ratowników i pływaków do spróbowania swoich sił w lifeseving’u.
Otwarcia dokonała Pani Małgorzata Mańka – Szulik - Prezydent Zabrza, a obecni na zawodach, a także podczas dekoracji, byli przedstawiciele władz lokalnych, szkół sportowych i sponsorów.
Wspaniała oprawa zawodów stawia wysoko poprzeczkę dla kolejnych organizatorów. Zawodnicy zadowoleni, trenerzy zaskoczeni (ale pozytywnie) nowymi konkurencjami i przebiegiem zawodów, a organizatorzy zmęczeni … ale szczęśliwi co potwierdziła Prezes WOPR Zabrze Aneta Gralińska – Preg. Wyniki z zawodów można znaleźć na lifetiming.pl

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 248

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3