KOMUNIKATY
OBOZY SPORTOWEGO RATOWNICTWA WODNEGO 2023
czwartek, 27 kwietnia 2023 08:59

lifesaving camp logsMając na względzie rozwój ratownictwa wodnego również jako dyscypliny sportowej rozgrywanej na plażach (konkurencje oceaniczne) pod patronatem WOPR organizowane są dwa obozy (zgrupowania) sportowe:

Centralnym Ośrodku Szkolenia WOPR w Tamie w terminie 29 lipca – 12 sierpnia 2023, dla dzieci i młodzieży 12 – 17 lat (kategorii młodzik i junior) – obóz szkoleniowo - kondycyjny, na którym nie zabraknie również i ćwiczeń typowo ratowniczych: szkolenia motorowodnego, technik linowych (poziom „A”) oraz na stopień ILS Lifesaver (zgłoszenia).
Zegrzu Południowym w terminie 14 – 21 lipca 2023 dla bardziej zaawansowanych zawodników (junior i open), przygotowujące do Morskich Mistrzostw Polski w Morskim Ratownictwie Wodnym (Gdańsk 2023). Tu oprócz plaży zapowiadają się treningi na pływalni – drżyjcie mistrzowie ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).
Na obu obozach kadrą są licencjonowani trenerzy i instruktorzy dyscypliny sportu ratownictwo wodne oraz Instruktorzy WOPR i Centralnych Szkoleń Specjalistycznych WOPR.

 

 
KOLEJNI WOPR-OWCY W STRUKTURACH ILS
środa, 26 kwietnia 2023 08:58

u.zdanowiczZ przyjemnością informujemy, że decyzją Prezydenta ILS Grahama Forda lekarz Reprezentacji Narodowej WOPR w Sportowym Ratownictwie Wodnym dr Urszula Zdanowicz została nominowana do nowopowstałej komórki medycznej Therapeutic Use Exemptions Committe (TUEC) przy ILS Sport Commission.
Dr Zdanowicz jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystą Harvard Medical School (USA), Gesellschaft für Orthopädisch (Austria). Posiada certyfikat w zakresie chirurgii ortopedycznej i traumatologii sportowej. Była lekarzem Kadry Narodowej Polskiego Związku Pływackiego oraz w komisjach medycznych Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz lekarzem w ekipie Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Jest członkiem Instytutu McGowan na Uniwersytecie w Pittsburghu zajmującego się ortopedią kolana oraz regeneracją wiązadeł i ścięgien.
Pracowała w szpitalu dziecięcym w Warszawie, w Carolina Medical Center (Lux Med.) gdzie była również Dyrektorem naukowym, a obecnie ordynatorem oddziału ortopedii w Enel-Med i Dyrektorem Medycznym Enel-Sport.
Życzymy powodzenia.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 224

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3