wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
SPRAWOZDANIA INSTRUKTORÓW WOPR I CSS ZA ROK 2023.
poniedziałek, 20 listopada 2023 15:52

kałamarzKomisja szkoleniowa WOPR przypomina Koleżankom i Kolegom Instruktorom Wykładowcom i Instruktorom WOPR o obowiązku złożenia do Biura Zarządu Głównego WOPR rocznych sprawozdań za rok 2023 wg określonego wzoru (do pobrania). Sprawozdanie należy wypełnić komputerowo, wydrukować, ostemplować pieczątką Instruktora, podpisać i przesłać pocztą lub drogą mailową do jednostki wojewódzkiej WOPR. Prezes jednostki wojewódzkiej po podpisaniu wysyła do biura Zarządu Głównego kopie sprawozdań (oryginały zatrzymuje u siebie), które wysyła: pocztą elektronicznej na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a następnie pocztą tradycyjną do biura ZG WOPR do końca stycznia 2024. Komisja prosi prezesów jednostek wojewódzkich o dopilnowanie terminów przesłania kompletu dokumentów.
Komisja Szkoleniowa przypomina również, że nie należy wpisywać (a już na pewno nie wysyłać skanów) wszystkich uzyskanych w swojej karierze uprawnień, a tylko te uzyskane w roku sprawozdawczym, a więc tym razem w 2023.
Zgodnie z uchwałami władz WOPR Instruktorzy, którzy nie wywiązują się z obowiązku sprawozdawczego i nie znajdą się na wykazie uprawnionych do prowadzenia szkoleń i egzaminowania na rok 2024 nie mogą realizować szkoleń zakończonych nadaniem przez właściwych prezesów stopni WOPR. Niestety zdarzają się takie przypadki i wprowadzeni przez takich instruktorów w błąd ratownicy nie mogą ubiegać się o dalsze szkolenia, korzystać z ulg czy też otrzymać certyfikatów międzynarodowych. ZG WOPR oraz Komisja Szkoleniowa zwracają się z prośbą do prezesów jednostek WOPR o dopilnowanie spraw Waszych instruktorów.
Na Wykazie nie znajdą się również osoby, których sprawozdanie nie zostanie zaakceptowane przez prezesów wojewódzkich oraz tacy, którzy nie figurują w Centralnej Ewidencji Członków WOPR
Lista Instruktorów zostanie zamieszczona na stronie zgwopr.pl w lutym 2024 roku, a uaktualniana będzie 15 marca, 31 maja i 15 września.

 

 

 
KONGRES BEZPIECZEŃSTWA WODNEGO
piątek, 17 listopada 2023 12:50

IMG 1516 kongres logsJuż po raz piąty z inicjatywy WOPR Województwa Zachodniopomorskiego i Uniwersytetu Szczecińskiego odbywa się cykliczne spotkanie ekspertów z zakresu ratownictwa, bezpieczeństwa, turystyki rekreacji, sportu i kultury fizycznej związanych z działaniami na obszarach wodnych.
Głównymi celami V Kongresu Bezpieczeństwa Wodnego jest połączenie środowisk naukowych oraz praktyków działających w tych obszarach i propagowanie nauki, ze szczególnym uwzględnieniem badań krajowych i międzynarodowych.
Gościem na kongresie jest Prezydent International Life Saving Federation of Europe dr Detlev Mohr, który jako pierwszy zabrał głos omawiając światowe trendy ratownictwa wodnego.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Magnificencje Rektor – Komendant akademii Marynarki Wojennej oraz Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, Wojewoda Zachodniopomorski i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Patronat medialny objął znany wszystkim ratownikom kwartalnik Bezpieczna Woda.
Wykłady, prezentacje i dyskusje w sesjach panelowych – dwa dni ciekawych spotkań, opinii i pomysłów.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 247

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3