KOMUNIKATY
RADA NAUKOWA WOPR - REAKTYWACJA
wtorek, 25 kwietnia 2023 10:40

rada naukowa logotW dniu 23 kwietnia 2023 roku w Warszawie w siedzibie WOPR gościliśmy ludzi nauki, którzy z inicjatywy Instruktor WOPR Beaty Zysiak – Christ z Dolnośląskiego WOPR, spędzili na owocnych rozmowach kilka godzin. Zaproszeni: Grzegorz Konieczny, Dariusz Skalski, Andrzej Płaczek i Dariusz Timler (trzy osoby z przyczyn służbowych nie mogły zjawić się osobiście) identyfikują się z działaniami WOPR i w swoich dziedzinach naukowych prowadzą działania ukierunkowane na szeroko rozumiane ratownictwo wodne – profilaktykę, szkolenia czy działania medyczne.
Rozmowy, plany i zasady współpracy zaowocowały sporządzeniem wniosku do Prezydium Zarządu Głównego WOPR o reaktywację Rady Naukowej WOPR, powołanie przewodniczącego i składu Rady. Zebrani wskazali konieczność wprowadzenia zmian w Regulaminie Rady oraz ustalili zasady spotkań i organizacji konferencji i warsztatów. Wniosek złożony na ręce prezesa zostanie przedstawiony do decyzji Prezydium ZG WOPR na najbliższym posiedzeniu.

 

Więcej…
 
NOWE WŁADZE PKOl
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 09:37

mandat 163 pkolW dniu 22 kwietnia 2023 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborcze Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którego WOPR od 2012 roku jest członkiem prawnym. Po 13 latach pełnienia funkcji o reelekcje nie ubiegał się dotychczasowy prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.
Stu sześćdziesięciu ośmiu delegatów z polskich związków sportowych i organizacji związanych ze sportem dokonało wyboru nowego prezesa, którym został Radosław Piesiewicz (prezes Polskiego Związku Koszykówki) oraz zarządu i komisji rewizyjnej.
W skład zarządu weszli również przedstawiciele sportów nieolimpijskich. Czy będzie to nowe otwarcie na sport bardziej masowy, bardziej powszechny? W dużej mierze olimpijczycy zaczynają od sportów mało popularnych, mało znanych, nieolimpijskich. 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 224

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3