KOMUNIKATY
RATOWNICTWO MORSKIE – ŚWINOUJŚCIE 2015
środa, 22 lipca 2015 09:05

Jak ważną rzeczą jest wysoka sprawność fizyczna ratownika oraz umiejętność jej wykorzystania w działaniach wie każdy ratownik, który choć przez chwilę „ratowniczył” nad morzem. Najbliższym sprawdzianem tych umiejętności będą zawody jakie zostaną rozegrane w dniach 25-26 lipca 2015 roku w Świnoujściu, a wezmą w nich udział najlepsi polscy ratownicy morscy, którzy na co dzień strzegą tysięcy plażowiczów.

Prezes WOPR Sławomir Gicewicz, wychodząc naprzeciw prośbie organizatorów, objął Mistrzostwa honorowym patronatem, mając przede wszystkim na względzie działania, jakie WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, na terenie którego zawody będą rozgrywane, podejmuje w obszarze zwiększenia bezpieczeństwa na kąpieliskach nadmorskich, w tym również poprzez propagowanie sportu ratowniczego. Jak zwykle imprezą tego typu towarzyszyć będą akcje profilaktyczne i edukacyjne.

Zapraszamy i niech wygrają najlepsi.

 
ORGANIZACJA ZAWODÓW RATOWNICZYCH
poniedziałek, 13 lipca 2015 13:54

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe stoi na stanowisku, że zawody ratownicze, jako element szkolenia i pozytywnej rywalizacji ratowników są jednym z elementów doskonalenia naszych działań oraz konsolidują środowisko ratownictwa wodnego. W związku z tym wszelkie inicjatywy jednostek o zasięgu lokalnym miejskim, powiatowym czy wojewódzkim, WOPR w pełni popiera i w takich przypadkach – zgodnie z decyzjami władz WOPR – zachęca do korzystania z loga i nazwy naszej organizacji.

Niniejszym informujemy, że żaden podmiot zewnętrzny ani jednostka WOPR nie zgłosiła chęci organizacji jakichkolwiek zawodów o zasięgu krajowym w roku 2015 z wyłączeniem Letnich Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym (Wrocław – czerwiec 2015) i Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym (Płock – grudzień 2015). Powoływanie się na WOPR jako organizatora innych zawodów, informacja o wyłanianiu kadry Polski czy reprezentacji WOPR, jest nadużyciem, wprowadzaniem ratowników w błąd i realizacją niejasnych interesów. Jeżeli do tego celu wykorzystane są nazwa i znak towarowy WOPR, nasza organizacja wystąpi z roszczeniem.

Zgonie z zasadami międzynarodowymi, jakimi kieruje się International Life Saving Federation, WOPR jest jedyną organizacją w Polsce uprawnioną do reprezentowania ILS we wszystkich sprawach łącznie z organizacją zawodów sportowych  zakresie sportowego ratownictwa wodnego.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 następna > ostatnia >>

Strona 204 z 224

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3