KOMUNIKATY
ILSE Cypr - Maj 2015
wtorek, 07 lipca 2015 22:54

Z uwagi na niedomówienia w sprawie posługiwania się tytułem Wiceprezydenta ILSE przez byłego prezesa, WOPR publikuje protokół z posiedzenia Zarządu ILSE , który odbył się na Cyprze w maju 2015r. Załączamy oryginalne pismo z zaznaczonymi fragmentami tekstu oraz tłumaczenie zaznaczonych w tekście fragmentów:

(……) pkt.2.
Po wyborach do władz WOPR w listopadzie 2014r. wiceprezydent dr. Jerzy Telak przestał pełnić funkcje prezesa WOPR i utracił poparcie organizacji. W związku z tym, nie pełni on już funkcji Wiceprezydenta ILSE. Stanowisko Wiceprezydenta (Wschód) będzie wakujące do Walnego Zebrania w 2016 r.
Pkt.9.
Wiceprezes WOPR Piotr Synowiec przedstawił sprawozdanie z sytuacji w Polsce i WOPR po wyborach w listopadzie 2014r. WOPR jest w trakcie zewnętrznego audytu. Wiceprezydent WOPR zapewnił, ze World Games w Polsce w 2016 r. odbędą się bez przeszkód.
Prezydent ILSE dr. Mohr podziękował za sprawozdania i podkreślił, ze WOPR jest jednym z najsilniejszych członków ILSE. Zarząd dyskutował nad możliwością powołania nowego Wiceprezydenta ILSE. Clive Holland (RLSS UK) potwierdził, ze obecny Statut i Rozporządzenia ILSE nie przewidują możliwości powołania nowego Wiceprezydenta w czasie trwania kadencji.

I koniec niedomówień.

 

Więcej…
 
„PRZYGOTUJ SIĘ NA WSTRZĄS”
poniedziałek, 06 lipca 2015 20:24

„Przygotuj się na wstrząs!” to ogólnopolski program edukacyjno-informacyjny zajmujący się kompleksowo problemem anafilaksji, nad którym patronat objęło Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Celem Programu jest edukacja w szczególności w szybkim i trafnym rozpoznawaniu objawów oraz w prawidłowym udzieleniu pomocy osobie, u której rozwija się wstrząs anafilaktyczny.

W ramach współpracy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i kampanii „Przygotuj się na wstrząs!” wokół terenów wodnych w całej Polsce pojawią się materiały edukacyjne, ostrzegające przed niebezpieczeństwem anafilaksji i wstrząsu anafilaktycznego, do którego może dojść w pobliżu akwenów wodnych.

Wspólna inicjatywa będzie trwać przez całe lato. W kolejnych miesiącach odbędzie się m.in. cykl szkoleń dla ratowników WOPR, podczas których omówione zostaną szczegółowo zagadnienia związane z identyfikowaniem objawów anafilaksji i udzielaniem pomocy osobie we wstrząsie anafilaktycznym.

Więcej informacji o kampanii „Przygotuj się na wstrząs!” można znaleźć na:
stronie http://www.odetchnijspokojnie.pl/przygotuj-sie-na-wstrzas/ ,
profilu kampanii www.facebook.com/odetchnijspokojnie

 
<< pierwsza < poprzednia 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 następna > ostatnia >>

Strona 206 z 224

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3